Salon+

Talvise juuksehoolduse ABC

8. jaanuar 2023
Talvel vajavad juuksed teistsugust kohtlemist kui suvel. Tunned ära, et juuksed vajavad rohkem hoolt, kui need on muutunud hapraks ja kuivaks ning näevad välja elutud. Külmad ilmad ja kuiv soojaks köetud õhk mängivad oma osa selles, et juuksed vajavad rohkem tähelepanu. Ei tohi ka unustada kanda mütsi ning õue tuleks minna kindlasti ainult kuivaks föönitatud juustega.
 
  • Juuksemask kord nädalas
 
Sooja kuiva õhuga siseruumides ja külma õhuga väljas kipub niiskus juustest kaduma. Talvekuudel on juuste niiskustaseme säilitamiseks hea mõte teha iganädalaseid juuksemaske.
 
Rikkaliku koostisega sügavniisutav mask, mis annab uue elujõu ka kõige kuivematele ning ületöödeldud juustele, on ORIBE sügavniisutav mask. Selle asemel võib lisada ka RICH juukseõli peopesale šampooni sisse, et pesemisel anda lisaniisutust lisaniisutust. Alternatiivina võid kasutada ka juukseõli pärast šampoonitamist niisketel juustel enne föönitamist või kuivadele juustele sileduse lisamiseks.
 
  • Trimmi juukseotsi
 
Regulaarne juukselõikus iga 6-8 nädala tagant hoiab juuste head tervist ka talvekuudel. See hoiab ära kuivade ja lõhenenud juuste teket. Saad mugavalt broneerida aja juukselõikuseks siin.
 
  • Juukseõli ja juustesse jäetav palsam lendlevate juuste taltsutamiseks
 
Talvisel ajal lähevad juuksed kergesti staatilist elektrit täis, kuna õhk on kuiv ning mütsi kandmisel tekib juustesse ka hõõrdumist. Seetõttu saad ennetada üksikute juuste lendlemist kasutades stiliseerimisel juukseõli või juustesse jäetavat palsamit. Kuivadele, elututele ja hapradele juustele toimib eriti niisutavalt Alterna juustesse jäetav palsam. Staatilise elektri vastu aitab S+ Haircare juustesse jäetav spreipalsam Leave-In, mida võiks kasutada siis kui pärast juuste pesemist on ekstra niisutuse jaoks kasutatud ka All In Hydrating palsamit.
 
  • Kanna mütsi
 
Alati tuleb veenduda, et juuksed on korralikult kuivatatud enne õue minekut. Seda tuleb silmas pidada mitte ainult külmetuse pärast. Niiskus külmal temperatuuril kahjustab juukseid moodustades jääkristalle ning seeläbi muutes juuksed hapraks ja kuivaks. Mütsi kandmine hoiab juukseid külmakahjustuste eest. Kui väljas on rohkem miinuskraade kui -5 ℃, siis tuleks kindlasti vältida juuste külma käes rippumist ja võimalusel peita pikemad juuksed kas mütsi alla või salli sisse.
 
  • Õhuniisutaja
 
See on küll ootamatu, ent praktiline nõuanne. Kuna kodudes muutub õhk kütmisel kuivaks, siis õhuniisutaja aitab kuiva naha ja juuste vastu. Võib küll tunduda, et niiske õhk ei mõju juustele hästi, kuid vastupidiselt, köetud õhk kuivatab juukseid. Seega tasub kodus tasakaalustada õhuniiskust.
 
  • Kamm ja patsikumm
 
Kasuta juustel pehmest materialist patsikummi, mis ei kisu juukseid ja libiseb õrnalt maha, kui pats on vaja lahti võtta. Näiteks siidist valmistatud patsikummid. Juukseharja valikul on naturaalsete harjastega juukseharjad peanahale ja juustele head, aga talvisel perioodil tuleks need pigem talveunne jätta, kuna need tekitavad staatilist elektrit. Asenda juuksehari külmal ajal laiemate piidega kammiga, hea valik on puidust kamm.
x
Kinkekaardid
Kinkekaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinkekaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinkekaardid
ALTERNA MY HAIR MY CANVAS
Juuksevärvid, -toonijad
FARMAVITA
Juuksevärvid, -toonijad
Tarvikud
Juuksehooldus
HH SIMONSEN
Juuksehooldus
Juuksevärvid, -toonijad
MASSUGU ISHIKAWA
Näo- ja kehahooldus
Juuksevärvid, -toonijad
Näo- ja kehahooldus
RICH HAIR CARE
Juuksehooldus
Juuksehooldus
Näo- ja kehahooldus
SALONPLUS PRO
Salongid
Teenused
Soodustused
Blogi