Salon+

Kas juuste hallinemist saab tagasi pöörata?

27. juuni 2024
Enneaegset halliks minekut defineeritakse üldiselt kui juuksevärvi muutust enne 30. eluaastat. Arusaadavalt tahaks noor inimene teha kõik endast oleneva, et peatada enneaegne halliks muutumine ja säilitada oma juuksevärv. Millised on need tegurid, mis võivad viia juuste varajase halliks muutumiseni? Kas toidulisandite võtmisega on võimalik enneaegset halliks muutumist ennetada või selle tempot aeglustada?
 
Mis põhjustab juuste enneaegset halliks minemist?

Juuksevärvi annavad meie juustele melanotsüüdid - need on väikesed rakud juuksejuurtes, mis toodavad melaniini ehk pigmenti. Vananedes muutuvad melanotsüüdid laisaks ja toodavad vähem melaniini. Ja kui melaniini pole, siis hakkavad meie juuksed halliks minema, sest näha on ainult keratiini (juuste moodustava valgu) värv.

Kuidas hallinemist peatada: 

1. Toitumisalane puudujääk on üks varajase juuste hallinemise põhjusi. Ühes uuringus leiti, et mõnede mikroelementide, sealhulgas ferritiini, D-vitamiini, folaadi, B12-vitamiini ja seleeni puudust on seostatud enneaegse halliks muutumisega. Nende vitamiinide ja mikroelementide tasakaalu parandamine õigete toidulisanditega võib aidata aeglustada juuste hallinemist.
 
2. Väline oksüdatiivne stress (mis on põhjustatud suitsetamisest, keskkonnasaastatusest, UV-kiirgusest ja paljudest muudest teguritest) võib samuti põhjustada halliks muutumist. Eelkõige on suitsetamist seostatud enneaegse halliks muutumisega.
 
3. Äge ja krooniline ärevus ja stress võivad kaasa aidata juuste varasele hallinemisele. Lõõgastustehnikad, nagu meditatsioon, sport, teatud ravimid ja toidulisandid, võivad aidata leevendada emotsionaalset stressi ning vähendada juuste väljalangemist ja enneaegset halliks muutumist.
 
4. Geneetika on tavaline juuste enneaegse hallinemise põhjus ning oma osa mängivad ka rass ja etniline päritolu. Siin on meil, põhjamaalastel tugev eelis Aasia ja tumedanahaliste inimeste ees, nemad hallinevad kiiremini.
 
5. Kas hallide juuste väljakitkumisest on kasu? Ei, kindlasti mitte. Halle juukseid kitkudes avaldate karvanääpsule stressi, mis võib mõjutada ka ümbritsevaid juuksenääpsusid. Selline stress võib teoreetiliselt põhjustada juuste enneaegset halliks minekut.
 
x
Kinkekaardid
Kinkekaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinkekaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinkekaardid
ALTERNA MY HAIR MY CANVAS
Juuksevärvid, -toonijad
FARMAVITA
Juuksevärvid, -toonijad
Tarvikud
Juuksehooldus
HH SIMONSEN
Juuksehooldus
Juuksevärvid, -toonijad
MASSUGU ISHIKAWA
Näo- ja kehahooldus
Juuksevärvid, -toonijad
Näo- ja kehahooldus
RICH HAIR CARE
Näo- ja kehahooldus
Juuksehooldus
Näo- ja kehahooldus
Juuksehooldus
Näo- ja kehahooldus
SALONPLUS PRO
Salongid
Soodustused
Teenused
Blogi