Salon+

Mida teha, kui juuksed muutuvad kiiresti rasuseks?

4. juuli 2024
Kuumade suveilmadega või sporti tehes on juuste rasuseks muutumine täiesti normaalne. Kui juuksed muutuvad aga mustaks keset päeva, võib see olla väga ebamugav. Siin on mõned nipid, mida sellisel juhul teha:

1. Šampooni valik: vali spetsiaalselt probleemsele või tundlikule peanahale mõeldud šampoon, mis aitab tasakaalustada peanaha rasueritust. Väldi liiga niisutavaid šampoone, mis võivad juukseid kiiremini rasuseks muuta, sest liigniisutatud juuksed hoiavad rohkem peadligi. S+ Haircare valikust sobivad sulle Anti Dandruff või Gentle Gentleman Shampoo, sest toodetes sisalduvad taimeekstraktid (humal, india karusmari) aitavad tasakaalustada peanaha olukorda ja leevendada ärritust.

Kui sulle meeldib ka piparmündi jahedus, siis kasuta Gentle Mint Shampoo’ni. Ka siin sisalduv humal rahustab ärritunud peanahka, on õrnalt sügavpuhastava, peanahka tasakaalustava ja rasu eemaldava toimega. Münt tekitab peanahal mõnusalt jahutava tunde, on antimikroobse toimega ja aitab leevendada põletikulisi protsesse ning peanaha sügelust. Münt on tuntud oma peanaha vereringet stimuleeriva toime poolest, mis ergutab juuste kasvu. Juukseid šampooniga pestes veendu, et sa loputad selle hiljem väga hoolikalt juustest välja, sest tootejäägid peanahal võivad ummistada juuksenääpsusid.

2. Vee temperatuur: pese juukseid leige või jaheda veega, sest kuum vesi võib stimuleerida rasunäärmeid ning tekitada rohkem rasu.

3. Juuste pesemise sagedus: ära pese juukseid liiga sageli, sest see võib peanahka liigselt ärritada ja põhjustada rasuerituse suurenemist. Proovi pesemise vahele jätta üks päev või kasuta juuste värskendamiseks kuivšampooni. Oluline on aga meelespidada, et kuivšampoon ei asenda šampooni vaid lükkab pesukorda edasi. Hiljem šampooniga pead pestes veendu, et pesed hoolikalt juustest ka kuivšampooni jäägid välja.

4. Peanaha hooldus: koori õrnalt peanahka regulaarselt, et eemaldada surnud naharakud ja vältida ummistunud poore. Selleks sobib spetsiaalselt õrn peanaha koorija Farmavita Amethyste Purify Peeling Mask või sügavpuhastav šampoon, millega võid juukseid hooldada 1x kuus.

5. Viimistlustooted: väldi raske konsistentsiga või õlijaid viimistlustooteid, eelista kergemaid sprei ja geeljaid tooteid. Toodete valikus jälgi märksõna kohevus ja kerge hoiakuga, et leida sobiv viimistlustulemus.
 
Kui probleem püsib ja juuksed lähevad endiselt kiiresti rasuseks, võib olla mõistlik konsulteerida dermatoloogi või juuksespetsialistiga, et saada individuaalset nõu ning vajadusel soovitusi sobivate toodete ja ravi kohta.
 
x
Kinkekaardid
Kinkekaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinkekaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinkekaardid
ALTERNA MY HAIR MY CANVAS
Juuksevärvid, -toonijad
FARMAVITA
Juuksevärvid, -toonijad
Tarvikud
Juuksehooldus
HH SIMONSEN
Juuksehooldus
Juuksevärvid, -toonijad
MASSUGU ISHIKAWA
Näo- ja kehahooldus
Juuksevärvid, -toonijad
Näo- ja kehahooldus
RICH HAIR CARE
Näo- ja kehahooldus
Juuksehooldus
Näo- ja kehahooldus
Juuksehooldus
Näo- ja kehahooldus
SALONPLUS PRO
Salongid
Soodustused
Teenused
Blogi