Salon+

Kui palju värvimine tegelikult juukseid kahjustab

20. juuni 2024
Kui paljud meist on rahul oma naturaalse juuksevärviga? Kord tahaks olla kord blondim, siis kelmikas punane, vahel sekka eritehnikatega triibud. Kuidas see aga meie juukseid mõjutab?

Juuste värvimine võib mõjutada juukseid mitmel viisil, sõltuvalt kasutatavatest toodetest ja protseduuridest.
Kui tahad juuste tervist ka peale värvimist säilitada, on reegel nr 1 – värvi juukseid ainult professionaalse juuksuri juures. Juuksur oskab valida sinu juukse naturaaltoonile ja juuksestruktuurile sobivad värvivalemid ja kontrollib juuste värvimise käigus kogu protsessi. Lisaks teeb juuksur peale värvimist sulle ka hooldavaid ja juukseid taastavaid juuksemaskse.


Siin on peamised mõjud ja faktorid, millega pead juukseid värvides kindlasti arvestama:
 
  1. Keemiline kahjustus: Enamik juuksevärve sisaldavad kemikaale nagu ammoniaak ja vesinik, mis aitavad värvil tungida juuksekarva sisemusse. Need kemikaalid muudavad paratamatult ka juuste struktuuri, muutes need kuivemaks ja hapramaks. Salon + salongides kasutame Mowan ja Joico juuksevärve, mis aitavad säilitada juuste tervise tänu erinevatele taastavatele kompleksidele.
Mida suuremat värvimuutust soovime, seda nii tumedast heledaks kui ka vastupidi, seda rohkem kahjustame juukseid. Seega on juuksesõbralikum valida koostöös juuksuriga oma naturaaltoonist mõned astmed heledam, kuid pigem tumedam kui liiga hele tulemus. Ka heledamaks triibutamine aitab rohkem säilitada juuste tervist võrreldes täismahus blondeerimisega.
 
  1. Niiskuse kadu: Juuste värvimine võib eemaldada juustest looduslikke õlisid, mis hoiavad neid niisutatuna ja tervena. See põhjustab juuste kuivamist ja katkemist. Siin tulevad appi niisutavad maskid ja hooldused, mida tehakse salongis värvimise järgselt. Oluline on ka koduses hoolduses kasutada juuksuri poolt soovitatud niisutavaid tooteid, mis kaitsevad nii juuksevärvi kui aitavad juustel elujõulised püsida.
 
  1. Juuste tugevuse vähenemine: Keemilised protsessid võivad nõrgendada juuksekarvu, muutes need kergemini murduvaks. See on eriti tõenäoline sagedase värvimise korral. Juuste tugevuse annavad meile proteiinid, seepärast tee aegajalt juustele kodus proteiinirikkaid, juukseid tugevdavaid ja taastavaid maske.
 
  1. Peanaha ärritus: Värvimisprotsess võib ärritada peanahka, põhjustades sügelust, punetust või isegi allergilisi reaktsioone. Salon+ salongides kasutame kvaliteetset Mowan värvisarja, mille mõjuaeg juustel on lühem tänu värvis sisalduvatele mikropigmentidele, seega väheneb ka peanaha ärrituse võimalus.
 
  1. Värvimuutused: Korduvalt värvitud juuste toon võib aja jooksul muutuda ebaühtlaseks, eriti kui kasutatakse erinevaid värve või kui juukseid ei hooldata korralikult. Seega tuleme reegli nr 1 juurde tagasi, värvi juukseid salongis.
     
Kas värvimisest põhjustatud juukse kahjustusi on võimalik ära hoida?
 
  • Kindlasti on võimalik juukseid värvimisjärgselt professionaalsete juuksehooldustoodetega taastada ja turgutada. Kasuta koduses hoolduses juuksuri poolt soovitatud šampoone, maske, palsameid.
  • Värvi juuste väljakasvu regulaarselt 5-6 nädala järel, nii säästad juuste pikkuses juuste struktuuri tugevaid kahjustusi
  • Vali oma juuksetoonile heleduselt/tumeduselt sarnane toon, et vältida liig järske värvi muudatusi, mis kahjustavad juukseid kõige rohkem
 
 
x
Kinkekaardid
Kinkekaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinkekaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinkekaardid
ALTERNA MY HAIR MY CANVAS
Juuksevärvid, -toonijad
FARMAVITA
Juuksevärvid, -toonijad
Tarvikud
Juuksehooldus
HH SIMONSEN
Juuksehooldus
Juuksevärvid, -toonijad
MASSUGU ISHIKAWA
Näo- ja kehahooldus
Juuksevärvid, -toonijad
Näo- ja kehahooldus
RICH HAIR CARE
Näo- ja kehahooldus
Juuksehooldus
Näo- ja kehahooldus
Juuksehooldus
Näo- ja kehahooldus
SALONPLUS PRO
Salongid
Teenused
Soodustused
Blogi