Salon+

Kuidas säästa juukseid külma ilma mõjust?

21. jaanuar 2022
Oled kunagi mõelnud, et kas ja kuidas mõjutab ilm juukseid? Vahel on ju tunne, et juuksed ei kasva ja oled kõik teinud, aga ikka on nendega probleeme. Kas ilm võib seda mõjutada? Vastus on, et võib küll. Ilm võib mõjutada igas vanuses naiste kui ka meeste juukseid, olenemata juuste pikkusest. 

Juuksed kasvavad talvel aeglasemalt, kui suvel. Kliimamuutused ja ilm võivad peale juuste kasvu mõjutada ka juuste väljalangemist. Õnneks ilm ei mõjuta juustekaotust drastiliselt. On oluline mõista, kuidas ilmast tingituna võimalikke kahjustusi minimeerida või ehk neist isegi pääseda. Näiteks juuste struktuuri parandamiseks ja nende eluiga pikendavaks šampooniks sobib hästi S+ HAIRCARE Longer Hair Shampoo, mis sisaldab juuksenääpsu eluiga pikendavat Copper peptiidi, jaanikaunapuu ja rebasheinaseemne ekstrakte, sojaproteiine, erinevate vetikate ekstrakte.

 

Külmal hooajal on peamiseks probleemiks juuste vähene niisutatus, lisaks mõjub halvasti ka pidev siseruumi õhus viibimine. Ka kõvad tuuled ja tuisud teevad laastamistööd niigi kuivadele juustele ja peanahale.
Kui juuksed pole piisavalt niisutatud ja peavad pidevalt kahjulikus keskkonnas olema, siis võib see omakorda tuua uusi probleeme peanahale. Kas teadsid, et juuste olukord sõltub hoopis peanahast?
Halvad tingimused ärritavad peanahka ja see võib põletikku sattuda. Kuivale ja ärritunud peanahale võivad tekkida ka väikesed heledad helbekesed ning peanahk hakkab sügelema. Sel juhul on turvaline valik kasutada peanaha loomulikku niiskustaset taastavat humala ekstraktiga kõõmavastast šampooni S+ HAIRCARE Anti Dandruff Shampoo.  Peale peanaha probleemide tekitamise, kahjustavad külmad ilmad ka juukseotsi ja tulemuseks on katkised otsad. Kui sa ei ole oma katkiseid otsi hiljuti lõikamas käinud, siis see jätab juustele väsinud, kulunud ja soraka mulje. Kuivad ja hoolitsemata juuksed on tuhmid ja kahused. Tagatipuks kisuvad ka erinevad mütsid ja kampsunid juuksekarvu endaga kaasa, mis omakorda tekitab ka staatilist elektrit juustesse. Kiire lahendus staatilise elektri vastu on S+ HAIRCARE Leave-in Hydrating Conditioner. See merevetikate kompleksi sisaldav juustesse jäetav palsam niisutab ja vähendab juustes kahu. Kui juuksed juba on tuhmid, elutud ja toitmata, siis võid abi leida argaaniaõli, mee ja betakaroteeniga taastavate juuksehooldustoodete komplektist FARMAVITA Back Bar Restore Duo. Kui tunned, et juuksed vajavad lõikust ja hooldust, sina nõuandeid, siis saad aja professionaalse juuksuri juurde broneerida siit.

Kõik need negatiivsed tingimused mõjutavad juuste kasvamise kiirust, mis pidevate probleemide korral võivad viia olukorra selliseks, et juuksed hakkavad välja langema. Kui me anna juustele toitaineid, siis võib juuksekaotus olla püsiv. Kui panna kokku karmid ilmad ja vale juuksehooldus, näiteks tihe valede vahenditega pesemine, on tulemuseks katastroof. Uuringud näitavad, et ainult külm ilm otseselt ei vii juuksekaotuseni üle normi taseme, vaid see tuleneb eelkõige vähesest niisutatusest. Õnneks saame oma juukseid aidata, et nende olukord parem oleks.

Mida teha, et ka talvel oleksid su juuksed kaunid ja terved?
  • Kasuta kvaliteetseid juuksehooldustooteid vastavalt oma juuste vajadusele
  • Joo palju vett. Vesi ei ole kasulik mitte ainult su juustele, vaid kogu organism vajab vett, see on inimese kehale äärmiselt oluline. Veel on tähtis ülesanne peanahale vajalike toitainete transportimisel, et juuksejuured saaksid kõik eluks vajaliku
  • Toitu mitmekülgselt ja võimalikult tervislikult. Tervislik toitumine ei tähenda ainult salati söömist, vaid hoopis toitainerikka ja tasakaalustatud toidu söömist. Mitmekülgne toitumine, kus organism saab kõik vajalikud toitained ja vitamiinid, annab kehale kõik selleks, et see saaks maksimaalselt hästi toimida ja tänu sellele näevad ka juuksed tervemad ja kaunimad välja
  • Vältige liiga suures koguses töödeldud toitude söömist, mis sisaldavad suuremas koguses suhkrut, transrasvu ja kemikaale ning üldiselt vähem toitaineid
  • Hoiduge liigsest juuste kuumtöötlusest. Kaaluge hoolikalt lokitangide ja sirgendajate kasutamise vajadust sel ajal, kui juuksed on väga kuivad
  • Kuivade juuste puhul tuleb kasutada niisutavat šampooni, lisaks ka palsamit/maski ja/või seerumit, et tulemus oleks maksimaalselt juukseid kaitsev
  • Kui sul on kombeks tihti juukseid pesta, siis tuleb kindlasti kasutada lisaks niisutavat palsamit või maski, mis annab peale pesu juustele vajalikud toitained ja aitab hoida niiskustasakaalu
 
Kuivadele juustele sobivad lisaks spetsiaalsetele niisutavatele juuksehooldustoodetele ka erinevad palsamid või juuksemaskid, mis sisaldavad erinevaid rasvhappeid ja niiskussäilitajaid nagu näiteks sojaproteiin ja pantenool.
 

Sojaproteiini sisaldavad: 

 

Pantenooli sisaldavad: 


Šampoonid, mis sisaldavad sheavõid ja looduslikke eeterlikke õlisid, nagu bergamot, sidrunhein, aitavad avada juuste väliskesta ehk kutiikulat, et niiskus saaks paremini imenduda.
 

Sheavõid sisaldavad:Talvisel ajal on oluline pöörate tähelepanu ka õigete viimistlusvahendite kasutamisele. Näiteks kui oled harjunud kasutama regulaarselt juuksegeeli ning tunned, et juuksed on väga kuivad ja seetõttu ka rohkem staatilist elektrit täis, siis tasub kasutada alternatiivina juuksekreemi senikaua, kuni juuksed on jälle korras, sest kreem ei kuivata nii palju kui geel. Juuksekreem aitab niisutada ja vähendada staatlisust.
Kui kõiki või vähemalt osasid nõuandeid kuulda võtta, siis suure tõenäosusega saavad juuksed ilusti hakkama ja sina kaunite ja tervete juustega suvesse sõuda. Siiski tasub meeles pidada, et ka suvel on omad ohud ja juuste eest tuleb korralikult hoolitseda. Sellest räägime täpsemalt juba teinekord. Hoia end meie blogiga kursis, et saaksime aidata su juustel olla hooldatud ja kaunid 365 päeva aastas!
 
x
Kinkekaardid
Kinkekaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinkekaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinkekaardid
ALTERNA MY HAIR MY CANVAS
Juuksevärvid, -toonijad
FARMAVITA
Juuksevärvid, -toonijad
Tarvikud
Juuksehooldus
HH SIMONSEN
Juuksehooldus
Juuksevärvid, -toonijad
MASSUGU ISHIKAWA
Näo- ja kehahooldus
Juuksevärvid, -toonijad
Näo- ja kehahooldus
RICH HAIR CARE
Juuksehooldus
Juuksehooldus
Näo- ja kehahooldus
SALONPLUS PRO
Salongid
Teenused
Soodustused
Blogi