Salon+

Kuidas peatada juuste väljalangemist?

16. november 2021
Juuste väljalangemise põhjused võivad olla väga erinevad – rasedus, stressirohke töö ning erinevad haigused on vaid vähestest juuste kadu põhjustajatest. Mis aitab juuste väljalangemise vastu ning kuidas juuste väljalangemist peatada?

Kas oled viimasel ajal olnud haige? Paljud koroonaviiruse läbipõdenud on märganud kuid pärast viiruse läbipõdemist, et nende juuksed hakkavad välja langema. Covid-19 põhjustab kehas suure stressi, mistõttu ei jõua vajalikud toitained juusteni ja need hakkavad väljalangema. Ameerika dermatoloog Dr. Sara Hogan räägib NBC Newsile,  et juuste väljalangemisega mures olevate patsientide arv on tänu koroonaviirusele kahekordistunud.

Juuste väljalangemise põhjustajateks võivad olla ka stressirohke töö ning drastilised elumuutused.  Üks peamiseid juuste väljalangemise põhjustajateks on stress, olgu selleks tööstress, stressirohke eraelu, stress kehakaalu muutuste pärast või muu. Stressirohkel perioodil ei jõua toitained juusteni, mistõttu võib esineda suuremat juuste väljalangemist kui muidu. 

Juuksekadu on omane ka rasedusele. Paljud naised märkavad imetamise ajal, et nende juuksed on kas juba välja langenud või on märgata vähenenud juustega laike peas. Rasedusega kaasas käiv juuste kadu on täiesti normaalne nähtus ning seda esineb väga paljudel naistel.

Kuidas, aga juuste väljalangemist peatada?

Ärge muretsege, juuste väljalangemine on osa juuste kasvutsüklist ning juuksed taastavad oma normaalse paksuse 9 kuu jooksul pärast märkimisväärse kadu tekkimist. Selleks, aga et juuste kasvufaasi pikendada ning kiirendada on võimalik kasutada erinevaid abinõusid.  

Biotiin on oluline juuste kasvu stimuleeriv vitamiin, mis annab juustele pikema elujõu ning tagab juuste normaalse struktuuri. Biotiini ei leidu vaid apteegist ostetavate vitamiinidena vaid on lisatud ka juuksehooldustoodetesse, näiteks RICH Colour Safe šampooni, aidates stimuleerida juuste kasvu. Colour Safe tootesari aitab ka kaitsta juukseid UV-kiirguse ning erinevate teiste kahjustuste eest, tagades kaunimad ja säravamad juuksed.

Meie tootevalikust leiad ka teisi juuste kasvu soodustavaid ning väljalangemist vähendavaid tooteid. Näiteks FANOLA Energizing Hair Loss Prevention Shampoo võitleb väljalangemise vastu taimsetest ekstraktidest ja taimsetest proteiinidest pärit Oligo elementidega. 

FANOLA Energizing Hair Loss Prevention Lotion aitab kaasa juuste taas kasvamisele ning pikendab juuste kasvufaasi, muutes juuksed samuti pikemaks ja tugevamaks. 

Farmavital on samuti juuste väljalangemise vastaseid tooteid: 
FARMAVITA Amethyste Stimulate Hair Loss Control šampoonil on võime juukseid tihedamaks muuta ning ennetada ja vähendada juuste väljalangemist. Kuna Farmavita Stimulate tootesari ennetab juuste väljalangemist sobib see ideaalselt kasutamiseks ka meestele, et juuksepiiri taganemist edasi lükata. 

FARMAVITA Amethyste Stimulate Hair Loss Control Intensive Lotion ampullid käivad šampooniga käsikäes ning on ideaalsed veel tõhusamaks juuste väljalangemise vastaseks võitluseks. 
 

x
Kinke- ja kliendikaardid
Kinke- ja kliendikaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinke- ja kliendikaardid
Kinke- ja kliendikaardid
ALTERNA MY HAIR MY CANVAS
Näo- ja kehahooldus
Tarvikud
FARMAVITA
Tarvikud
Juuksehooldus
HH SIMONSEN
Juuksevärvid, -toonijad
Juuksehooldus
Juuksevärvid, -toonijad
Näo- ja kehahooldus
RICH HAIR CARE
Juuksehooldus
Tarvikud
Näo- ja kehahooldus
V76 BY VAUGHN
Salongid
Soodustused
Teenused
Blogi