Salon+

Miks mõned juuksehooldustooted on teistest kallimad?

25. oktoober 2021
Šampoon peseb, mask hooldab ja lakk annab hoiakut. See on kindel! Kuid millest on tingitud juuksehooldustoodete hinnaerinevused? Kas kallim toode on alati kindlalt parem?
 

Kui kõik šampoonid pesevad, siis miks on osad neist oluliselt kallimad?

 
Põhiline hinnaerinevus on tingitud toote koostisest. Kõrgema hinnaklassiga toodetes kasutatakse palju looduslikke ja eksklusiivseid koostisosi. Üks maailma luksuslikuim juuksehooldussari, ORIBE, on mitmete Hollywoodi staaride lemmik just oma ekstravagantsete ja efektiivsete koostisosade tõttu. Vulkaanituhk,  vürtsgalangi juur, merevaigu ja litši ekstrakt ja metsiku mango või, Kalahari arbuusi ekstrakt, Peruust pärit troopilise puu - jakoonijuur, kukui seemneõli või moringa seemne ekstrakt muudavad igapäevase juuksehoolduse kullahõnguliseks elamuseks.
 
Taskukohasemates toodetes on looduslike koostisosade sisaldus väiksem või asendatud tehislike alternatiividega. Tänu tehnoloogia arengule on seega paljudele looduslikele ja tõeliselt eksklusiivsete toimeainete kõrvale tekkinud sarnase toimega koostisosad, mida ilutööstuses usinalt kasutatakse. Nii on toodete lubatud tulemusepõhine kvaliteetne juuksehooldus kättesaadav kõigile.
 
Olenemata koostisosade päritolust on oluline on mõista, milline võib olla nende pikaajaline mõju juuste ja peanaha pikaajalisele tervisele. Tänaseks on paljude tervisele ebasobivate koostisosade kasutamine kosmeetikamaailmas keelatud või rangelt reguleeritud, kuid vaatamata sellele tasub olla siiski teadlik ja tähelepanelik tarbija!
Ole tähelepanelik, kui Sinu kodused juuksehooldustooted sisaldavad järgmisi koostisosi:
  • Parabeene tunned siltidelt nimede järgi propüül-, bensüül-, ja metüülparabeen. Nende eesmärgiks on toote eluea pikendamine, kuid väga suurtes kogustes võib olla neil tervisele kahjulik mõju. Juuksehooldustoodetes kogused ei ole kindlasti ohtlikult suured, kuid hea teada ikkagi.
  • Sulfaate esineb kogu kosmeetika tööstuses väga erinevates vormides. Šampoonides kasutatakse neid just oma vahtu tekitavate ja puhastavate omaduste tõttu ja seetõttu päris ilma nendeta ka ei saa. Teatud olukordades võib nende pikaajaline kasutamine muuta juuksed hapraks ning tekitada peanaha ärritust. Nende probleemide ilmnemisel kontrolli, kas põhjuseks võib olla juuksehooldustoodetes sisalduv sulfaat.
  • Viimistlustoodetes sisalduvad silikoonid, mis vees ei lahustu, tekitavad küll esialgu mulje, et juuksed on siledalt siidised, kuid tegelikult võib nende mõju võrrelda toidukilega, mis ei lase juustel hingata ning muudab nende viimistlemise keerulisemaks või tekitada peanaha ärritust. Kosmeetikatööstuses on tänaseks laialdaselt levinud juuste ning nahasõbralikud, vees lahustuvad silikoonid, mis on oma silendavate ja läiget andvate omaduste poolest väga tänuväärsed just viimistlustoodetes ning neid on ka lihtne juustest šampoonipesuga maha pesta.

Enamus looduslikel koostisainetel põhinevad juuksehooldustooted on parabeenid ja sulfaadid asendanud looduses leiduvate alternatiividega nagu näiteks kookos, mais või kaer. Professionaalsetes juuksehooldustoodete viimistlusvahendites kasutatavad silikoonid on alati vees lahustuvad ja juuksesõbralikud.

Pea nõu juuksuriga või salongi konsultandiga, kes aitab sul leida just sinu juuksetüübile sobivad tooted.  Meie usume, et Sinu juuksed peaksid olema kaunid, terved ja hoolitsetud 365 päeva aastas. Seetõttu leiadki salon+ tootevalikust oma juustele hulgaliselt kvaliteetseid ja professionaalide poolt heakskiidetud hooldus- ja viimistlustooteid.
Kui hindad tõeliselt eksklusiivseid ja looduslikke koostisosi, siis tutvu kindlasti ORIBE ja ALTERNA toodetega. Looduslike koostisosade ja tehnoloogiliste tippsaavutuste harmoonia leiad kõikidest JOICO ja RICH Pure Luxury toodetest. 


 
x
Kinke- ja kliendikaardid
Kinke- ja kliendikaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinke- ja kliendikaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinke- ja kliendikaardid
ALTERNA MY HAIR MY CANVAS
Juuksevärvid, -toonijad
FARMAVITA
Juuksevärvid, -toonijad
Tarvikud
Juuksehooldus
HH SIMONSEN
Juuksehooldus
Juuksevärvid, -toonijad
Näo- ja kehahooldus
Juuksevärvid, -toonijad
RICH HAIR CARE
Juuksehooldus
Näo- ja kehahooldus
Juuksehooldus
Tarvikud
Salongid
Teenused
Soodustused
Blogi