Salon+

Stilist Irina Babenko: Olulised põhjused, miks peaksid kasutama juukseõlisid

30. jaanuar 2018
Arutasime salon+ Rävala salongi stilist Irina Babenkoga, mida head juukseõlid Sinu juustega teevad. Tundub justkui vastuoluline kasutada juukseõli, kui peseme juukseid selleks, et vältida raskeks vajunud juuksesalke. Kuid juukseõlid on juuste parimad sõbrad ja seda mitme hea põhjuse tõttu.
 
  • Hooldav toime
 
Juukseõlide puhul saaks vabalt loetleda kümneid kasulikke omadusi. Need toimivad siledaks muutvana, seega saad juuksed pusadest lahti. Juukseõlidel on juuste pealmist ehk soomuskihti sulgev omadus, mis kaitseb juukseid väliskeskkonna ja kuumusega tekitatud kahjustuste eest. Seepärast ongi juukseõlid suurepärased tooted nii lõppviimistluseks kui intensiivsema hoolduse tegemiseks. 
 
Kokkuvõtvalt, juukseõlid on suurepärased juuste seisukorra turgutajad. Enamus õlides on peamiseks kasuteguriks rasvhapped, mis asendavad lipiide juuksekarvas. Vahetult enne juukseotsa pooleks minemist ei ole struktuuris enam midagi, mis katkiminemist ennetaks. Seda seetõttu, et lipiide on juukses vähemaks jäänud. Seetõttu tulebki juukseotstele veidi õli lisada, et asendada kaduma läinud lipiide ja lõhenemist ennetada. E-poest leiad valiku erinavaid juukseõlisid. Meie klientide lemmikuteks on kujunenud ALTERNA kendiõli, RICH juukseeliksiir argaaniaõlist, JOICO juukseõli argaaniaõliga.
 
  • Juukseõli doseerimine
 
Pealekandmine on kõige olulisem osa juukseõliga hooldamisel. Juukseõli tuleb peale kanda ühtlaselt. Seega juuksed tuleks jagada kaheks: pealmised juuksed ja alumised juuksed. Lisa üks tilk juukseõli peopesale ning hõõru see käte vahel laiali. Seejärel tõmba kätega läbi juukseotste ning kammi kätega juuksed läbi. Mida paksemad on su juuksed, seda rohkem tilkasid võid peopesale panna. Väga paksude juuste puhul tähendab see 4-5 tilga doseerimist, mida ei tohiks kindlasti korraga juustesse kanda, vaid tilkhaaval. Seega alustada õli pealekandmist alati väikesest kogusest. Väldi õli lisamist peanaha lähedale. Naturaalsed õlid, mis erituvad su juustele peanahast, on parim loomulik kaitse su juustele, seda ei peaks asendama.
 
  • Veel mõned kasulikud nipid

Enne pesu võib juukseõli kanda juustesse veidi suuremas koguses, kui paar tilka, lasta mõjuda kuni 30 minutit. Sedasi jõuavad kõik õlis sisalduvad kasulikud toimeained juustesse. Kui soovid juuksemaski muuta intensiivsemaks, võid paar tilka juukseõli peopesal maski juurde segada ja kanda juustesse.

Viimistluses tasub õli kogusega ettevaatlikum olla. Kergema tulemuse, aga hea kuumusekaitse saab, kui kanda õli äsja pestud niisketesse juustesse. Kerge viimistlustulemuse annavad kuivõlispreid, mida on hea kasutada ka sirgendajate alla.
 
x
Kinke- ja kliendikaardid
Kinke- ja kliendikaardid
Kinke- ja kliendikaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinke- ja kliendikaardid
Näo- ja kehahooldus
Juuksevärvid, -toonijad
Juuksehooldus
Juuksevärvid, -toonijad
Näo- ja kehahooldus
MASHA and THE BEAR
Näo- ja kehahooldus
Näo- ja kehahooldus
Tarvikud
RICH HAIR CARE
Juuksehooldus
Juuksehooldus
TANGLE ANGEL
Juuksevärvid, -toonijad
Viimistlus
Juuksehooldus
Juuksevärvid, -toonijad
Kinke- ja kliendikaardid
Salongid
Kliendikaart
Blogi