Salon+

Millised on hooaja trendid soengumoes

3. oktoober 2023
Millised on selle hooaja trendid soengumoes? Kuidas kujundada soeng sõltuvalt näokujust? Omapoolseid nippe ja nõuandeid jagavad salon+ vanemstilist-koolitaja Keete Viira ning vanemstilist Pille Sinilaht.
 
  • Millest räägivad tänavuse hooaja soengutrendid?
Keete: Lihtsuses peitub võlu. On see siis sile hobusesaba või lihtne krunn, mis aitab efektsetel kõrvarõngastel särada või soengusse seatud velvet pael peavõru või lipsu kaunistusega. Kuhugi ei ole trendidest kadunud glamuursed lained, mida saab volüümikamaks kruttida. Glamuurse pükskostüümi juurde sobib lisaks siledatele kinnipandud soengutele ja lopsakas 90ndate supermodellide föönisoeng.
Pille: Ülespandud soengud muudavad iga naise palju elegantsemaks. Nad on super mugavad, sobivad igale üritusele ja näivad pingutamata šikid. Moes on lohakad lokilised krunnid kuklas ja pealael, samamoodi ka klassikalised liibuvad lihtsad krunnid ja kerged punutised soenguosana. Mitte kuhugi ei ole kadunud ka elegantne hollywoodi glämmlokk.

salon+ juuksur
 
  • Milline soeng valida lähtuvalt oma näokujust? Kas on mingeid lihtsaid tõekspidamisi, mida võiks arvesse võtta?
Pille: Lihtne reegel on, et me ei anna volüümi sinna, kus seda juba on. Ehk siis kui nägu kipub olema ümaram, siis me ei tõsta mitte külgmisi juukseid vaid lisame kohevust hoopis pealaele. Samas, kui näokuju on piklik tuleks just külgedele mahtu lisada. Vilunud soengutegija muudab alati näokuju ovaalsemaks ehk siis ideaalseks. Samuti tasub meeles pidada, et ka naistel on teinekord kõrge laup ja „paljad“ meelekohad, seda võiks siis pigem varjata.
Keete: Kes soovib näole sihvakust lisada, võiks keskenduda volüümi lisamisele pealaele. Kui soovid konkreetseid näojooni pehmendada, võiks soeng olla romantilist laadi. Katseta näiteks pehmeid laineid näo raamistamiseks.

salon+ juuksur kohev soeng
 
  • Kas ja kui palju peaks soengu valikul arvesse võtma õhtumeiki? 
Keete: Kindlaid reegleid ei saa välja tuua. Kõik oleneb sündmuse täpsest iseloomust, interjööri eripärast riietuseni välja. Väga hästi võib toimida efektne soeng kombineerituna tugeva õhtumeigiga. Kui soovid, et meik rohkem silma paistaks, vali lihtsam soeng. Kui soovid pilku püüda just efektse soenguga, võiks meik olla loomulikum.
Pille: Minu arvates võiks ikkagi õhtumeigi valida vastavalt üritusele ja riietusele ning selle värvidele. Ehk mõjutab soengut pigem riietus ja ehted. Tähtis on mitte üle pingutada – kui ehted ja riided on väga pilkupüüdvad siis võiks soeng lihtsam olla ja vastupidi.
  • Millised nipid aitavad hoida soengu korras pärast pikka, tantsu täis peoõhtut? On selleks pudel lakki või midagi muud?
Pille: Olenemata sellest kas juuksed jäävad kinniseks või lahtiseks, tuleks neile nö „põhi“ alla teha. Abivahenditena on kasulikud koju muretseda juure tõstmiseks väiksed krepitangid, sirgendajad või lokitangid, juuksepuudrit ja keskmisest tugevama hoiakuga lakki.
Keete: Enamus soengutele lisab püsivust, lisaks juukselakile, tekstuurisprei. Tekstuurispreidel on enamasti ka kuivšampoonile omane puuderjas koostis, mis ka peale hoogsaid tantsupoognaid aitavad soengul värske püsida. Kindlust aitab kõrgema õhuniiskusega aastaaegadel lisada niiskuskaitse sprei.
  • Milline soeng on püsivuse mõttes kindla peale minek (ka ilma silmas pidades)?
Keete: Baleriinide ja võistlustantsijate krunnidest inspireeritud soengud, peaksid püsima igasuguse ilma korral, kui piisavas koguses sobivaid viimistlusvahendeid kasutada.
Pille: Sobivad pigem kinnised soengud, lokid ja lainelised soengud tuulise ja rõske ilmaga eriti vastupidavad paraku ei ole.

salon+ juuksur krunn
 
  • Mis on lihtsad, ent elegantsed soengud, mille tegemisega saab ka ise kodus hakkama?
Pille: lihtsad ja elegantsed soengud on lahtised lokid, igasugused krunnid kuklas ja pealael koos sasise lokiga. Kuhugi pole kadunud ka sasised punutised soengus.

salon+ juuksur lihtne punutis

salon+ vanemstilist-koolitaja Keete Viira töötab salon+ Rävala 7 salongis Tallinnas ning vanemstilist Pille Sinilaht salon+ Tartu Kvartali salongis.
Küsimused esitas Kvartali Keskuse ajakirja peatoimetaja Riina Palmiste.
x
Kinkekaardid
Kinkekaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinkekaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinkekaardid
ALTERNA MY HAIR MY CANVAS
Juuksevärvid, -toonijad
FARMAVITA
Juuksevärvid, -toonijad
Tarvikud
Juuksehooldus
HH SIMONSEN
Juuksehooldus
Juuksevärvid, -toonijad
MASSUGU ISHIKAWA
Näo- ja kehahooldus
Juuksevärvid, -toonijad
Näo- ja kehahooldus
RICH HAIR CARE
Näo- ja kehahooldus
Juuksehooldus
Näo- ja kehahooldus
Juuksehooldus
SALONPLUS PRO
Salongid
Teenused
Soodustused
Blogi