Salon+

MEESTELE: Miks peaksid kasutama juuksepalsamit?

15. august 2018
Miks peaksid mehed juukseid pestes palsamit kasutama? Võrreldes naistega, on meeste juuksed ju vähem kahjustatud ja töötlemata. Vastus on lihtne, loogiline ning teaduslikult tõestatud - lisaks juuste kaitsmisele hoiab palsam ka peanaha heas korras.

Šampoon puhastab peanaha rasust, mustusest, avab juukse pealmise kihi ning puhastab selle mustusest, liigsest rasust ja viimistlustoodete jääkidest. Peanahk ja juuksed (sarnaselt meie ülejäänud kehaga) on väga kergesti mõjutatavad väliskeskkonna poolt, neid kahjustavad näiteks temperatuuri muutused, tuul, päike, tolm, õhusaaste, soolane merevesi ja kloor. Seega vajab peanahk piisaval tasemele niisutatust ja toitaineid, et juuksed oleksid kasvades terved.

Juuksepalsam niisutab ja taastastab peanaha olukorda, sulgeb juukse sarvkesta ja kaitseb juukseid väliskeskkonna mõjude eest, muudab need märgatavalt siledamaks ja pehmemaks. Palsam võtab juustest ära ka staatilise elektri. Tänu palsamile on juuksed vastupidavad ja terved, püsivad kauem puhtana ning juukseid on lihtsam viimistleda. 

Paljud meestele mõeldud palsamid sisaldavad piparmünti või kofeiini. Need ergutavad peanaha vereringet ning annavad mõnusa jahutava tunde. Peanaha niisutamine ja vereringe ergutamine aitavad edasi lükata ka juuste varast väljalangemist, sest juuksejuured on paremini hapnikuga varustatud.

Millist palsamit valida?

Palsamid jagunevad kaheks - juustest välja loputatavad ja pähejäetavad (leave-in). Juustest väljaloputatavad palsamid tungivad sügavamale peanaha kihtidesse ja juukse sisemusse. Pähejäetavate palsamite eesmärgiks on peanahka toniseerida, juukseid niisutada ja muuta need kergemini käsitletavaks. Palsamit valitakse peanaha olukorrast sõltuvalt ja juuksetüübi järgi.
   
Lisaks soovitatakse probleemsele peanahale teha 2 nädala tagant koorija ja maskiga hooldust. LONDON LABS Exfoliator suhkrugraanulitega koorija eemaldab rasu, surnud naharakud, viimistlustoodete jäägid ja mustuse, aidates luua uutele juustele optimaalsed kasvutingimused. LONDON LABS AHA Peel puuviljahapetega koorija eemaldab õrnalt peanahalt rasu, surnud naharakud, viimistlustoodete jäägid ja mustuse jättes juustesse alles vajalikud toitained. Mõlema koorijaga kuulub ühte komplekti LONDON LABS Scalp Mask, mis aitab leevendada peanaha põletikku ja aeglustab peanaha vananemisprotsesse.
 
Kuidas palsamit kasutada?
 
Kui oled juuksed šampooniga puhtaks pesnud, kanna umbes 1€ suurune kogus palsamit kätele ning seejärel masseeri juustele. Lase mõjuda 2-3 minutit, sel ajal võid näiteks habet ajada või pesta ülejäänud keha. Seejärel loputa palsam juustest ja lase õhu käes kuivada või kuivata fööniga.

Kui kasutad pähejäetavat palsamit, pihusta see rätikukuivadele juustele ja lase juustel normaalselt kuivada või kuivata fööniga.

Leia endale sobiv toode salon+ e-poest või oma lähimast salongist
x
Kinke- ja kliendikaardid
Kinke- ja kliendikaardid
Kinke- ja kliendikaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinke- ja kliendikaardid
Näo- ja kehahooldus
Juuksevärvid, -toonijad
Juuksehooldus
Juuksevärvid, -toonijad
MASHA and THE BEAR
Näo- ja kehahooldus
Näo- ja kehahooldus
Kinke- ja kliendikaardid
Tarvikud
RICH HAIR CARE
Juuksehooldus
Juuksehooldus
Juuksehooldus
TANGLE ANGEL
Juuksevärvid, -toonijad
Viimistlus
TIGI S-FACTOR
Juuksehooldus
Juuksevärvid, -toonijad
Salongid
Kliendikaart
Blogi