Salon+

Kuidas mõjub piparmünt juuksekasvule?

21. september 2023
S+ Haircare tooteperekond on täienenud kauaoodatud uute liikmetega, mündiselt jahutava toimega ja juuksenääpsu elujõulisust suurendavad Gentle Mint šampoon ja palsam on nüüd saadaval salongides ja e-poes. Kuidas aga mõjub münt peanahale ja juuksekasvule?

Münti, eriti piparmünti või rohemünti, kasutatakse juuksehooldustoodetes tänu mitmekülgsele positiivsele mõjule. Siin on mõned head näited, kuidas piparmünt mõjutab peanahka ja seeläbi ka juuksekasvu:
  • Jahutav toime: mündil on peanahale kandmisel jahutav toime, mis aitab leevendada ka sügelust ja ärritust. Seega sobivad piparmündiga tooted kuiva ja sügeleva peanaha korra. Eriti mõnus on jahutav tunne kuuma ilmaga.
  • Vereringet ergutav toime: piparmündis sisalduv mentool stimuleerib peanaha vereringet. Parem vereringe soodustab juuste kasvu ja peanaha üldist tervist.
  • Kõõmavastane toime: mündil on antimikroobsed omadused, mis aitavad võidelda kõõma ja muude seen- või bakteritest põhjustatud haiguste vastu. Mündilisandiga tooted aitavad säilitada tervemat peanaha keskkonda.
  • Põletikuvastane toime: mentool on tuntud oma põletikuvastaste omaduste poolest. Põletik peanahas võib mõnikord viia juuste väljalangemiseni või takistada juuste kasvu. Mentool saab põletikku vähendades toetada tervislikumat juuste kasvu.
  • Looduslik puhastusvahend: piparmünt aitab eemaldada liigset rasu, mis peanahale kogunenuna tekitab probleeme juuste puhtuse hoidmisel ning pikaaegselt võib tekitada juuste väljalangemisega seotud probleeme. Seega aitab piparmünt säilitada tasakaalustatud ja puhast peanahka.
  • Stressi vähendav toime: piparmündi aroomil on teadaolevalt rahustav toime. Juuksehooldustoodetes kasutamisel aitab see vähendada stressi ja pingeid, mis toob kaudselt kasu peanahale ja juuste tervisele.
  • Mõju juuste kasvule: kuna piparmünt parandab peanaha vereringet ja aitab luua peanaha tervislikumat keskkonda, siis on sellel loogiline mõju ka juuste kasvule. See tähendab, et piparmünt aitab laiendada veresooni, mis parandab verevoolu juuksenääpsudes ja toetab tugevate juuste kasvu.
 
Oluline on panna tähele, et kuigi piparmündil on rohkelt häid omadusi, ei pruugi see kõigile sobida. Mõned inimesed võivad olla tundlikud piparmündi või mentooli suhtes, mis võib põhjustada nahaärritust. Enne piparmündi sisaldusega toote kasutamist tasub seda testida väikesel nahapiirkonnal, et vältida kõrvaltoimete tekkimist.
x
Kinkekaardid
Kinkekaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinkekaardid
Näo- ja kehahooldus
Kinkekaardid
ALTERNA MY HAIR MY CANVAS
Juuksevärvid, -toonijad
FARMAVITA
Juuksevärvid, -toonijad
Tarvikud
Juuksehooldus
HH SIMONSEN
Juuksehooldus
Juuksevärvid, -toonijad
MASSUGU ISHIKAWA
Näo- ja kehahooldus
Juuksevärvid, -toonijad
Näo- ja kehahooldus
RICH HAIR CARE
Juuksehooldus
Juuksehooldus
Näo- ja kehahooldus
TIGI BED HEAD
Juuksehooldus
Juuksehooldus
SALONPLUS PRO
Salongid
Soodustused
Teenused
Blogi