Salon+

Kevadsuvine juuksehooldus

7. märts 2017
Kevadise valguse ja soojuse saabudes märkame sageli ehmatusega, et meie juuksed on tuhmid ja justkui elutud. Tihtipeale on see tingitud värvimisest ja kuumtöötlusest, mida soengu sättimiseks kasutatakse. Kuid juuste olukord ei olene vaid nende töötlemisest – juuksed peegeldavad ka meie tervislikku seisundit ja keskkonda, kus me elame.

Nii märkamegi juuste erilist haprust just peale külma talveperioodi, mil juuksed on proovile pannud nii karm pakane kui organismi kurnavad viirused ja külmetushaigused ning vitamiini puudus. Õnneks on olemas erinevaid võimalusi juuste elluäratamiseks ja nende hea tervise taastamiseks, et saaksime suvele taas säravana vastu astuda.

Lisa vürtsi

Sarnaselt näonahaga, mida eriliselt hooldame, vajavad ka juuksed sügavamat taastamist ja niisutamist, eriti peale pikka ja pimedat mütsi kandmise perioodi. Nii tuleks oma juukseid turgutada kord nädalas juuksemaskiga. Alati tuleb juuksepalsamid ja maskid kanda rätikukuivadele juustele kogu juuksepikkuses, et vajalikud komponendid juustelt veega maha ei voolaks, vaid saaksid taastada ja niisutada kahjustatud juukseotsi.

Maski kogus oleneb juuste pikkusest ja paksusest. Alusta väiksemast kogusest ja tunneta kätega, kas toode imendus juustesse või peaks veel veidi maski lisama. Mõjuaja lõppedes loputa juuksed hoolikalt, et vältida juuste muutumist raskeks. Juuksemaski valikul lähtu juuste hetkeolukorrast.

Kui juuksed tunduvad kuivad ja kahused, neid on raske kammida ja neis on staatiline elekter, vali niisutava toimega mask. Niisutav mask sulgeb juuksekarva pealiskihi, parandades kammitavust ja muutes juuksed elastsemaks ning kergemini viimistletavaks. Just need niisutava maski omadused annavad suurepärase võimaluse talvekülmast räsitud kuivade juuste turgutamiseks. Kui juuksed on elutud ja neid on palju värvitud või kuumtöödeldud, siis vali juustele elujõudu andev proteiinirikas mask. Ära unusta, et pärast proteiinimaski kasutamist on tavaliselt soovitatav kanda juustele niisutav mask või palsam, et sulgeda juuste pealiskiht ja muuta see siledamaks.

Igapäevaste juuksehooldusvahendite hulka kuuluvad ka pähejäetavad palsamid, seerumid ja juukseõlid. Neid kantakse juustele pärast šampooniga pesemist ja palsamiga hooldamist, et lisada kammitavust, niisutust, UV-, kuuma- ja värvikaitset ning läiget.


Professionaalne intensiivhooldus salongis

JOICO juuksehooldus on läbi aegade olnud juuksehoolduse lipulaev, napsates aasta-aastalt auhindu erinevatelt ilutoodete konkurssidelt kõikjal maailmas. Samuti on JOICO ülipopulaarne staaride seas, ka siin Eestis

Salongis teostatav professionaalne JOICO intensiivhooldus on eriline just seepoolest, et protseduuri ajal saavad juuksed korraga kõike seda, mida vaja. Kui kodune juuksehooldus piirdub tavaliselt vaid ühe maskiga, siis salongis turgutatakse juukseid läbi nelja erineva hooldusetapi.

  • 1. etapp. Juuste ja peanaha sügavpuhastamine šampooniga. Selle käigus eemaldatakse juustest kõik sinna kogunenud jääkained.
 
  • 2. etapp. Juuste happelisuse ehk pH tasakaalustamine. Juuksed on eri pikkuses erinevalt kahjustunud, mistõttu on ka juuksekarva pH ebaühtlane. Juuksejuure pH on üldjuhul normaalne ja juuksed tervemad, juukseotste pool on aga soomuskiht enam avatud ja juuste olukord kehvem.
 
  • 3. etapp. Juuksestruktuuri taastamine keratiinproteiiniga ning tugevdamine, et kaitsta juukseid edasise katkemise eest.
 
  • 4. etapp. Juuste niiskustasakaalu taastamine ja nende välisehk soomuskihi silumine.


UV- ja kuumakaitse 

Väidetavalt just varakevadel, mil väljas pole veel kuigi soe, on UV-kiirgus juba kõrge. Just seetõttu tasub kasutada juuksehooldus- ja viimistlustooteid, mis pakuvad kaitset UV-kiirguse kahjuliku mõju eest. Ka reisile minnes tasub UV- ja kuumakaitsega tooted kohvrisse pakkida.

Need, kes oma juukseid igapäevaselt fööni, sirgestajate või lokitangidega sätivad, peaksid kindlasti enne kuumtöötlemist kandma juustele kuumakaitset andvat toodet.


Kevadsuviseks juuksehoolduseks soovitame:

Juuksemask, mis annab kauapüsiva sära ja tugevuse värvitud ja kahjustatud juustele, taastades neid nii seest kui väljast.
  Juuksestruktuuri taastav eliksiir, mis taastab juuste elastsuse ja sära ning aeglustab nende vananemisprotsessi. Sisaldab argaaniaõli, aaloemahla ja hüdrolüüsitud keratiini. Lisa paar tilka RICH Rejuvenating Argan Oili eliksiiri RICH Hair Repair Treatmenti juuksemaskile ja saad siidiselt niisutatud juuksed.
  Kuumakaitsega juustesse jäetav spreipalsam neidudele. Siluv ja pusasid lahti harutav, tagab kaitse kuumakahjustuste eest.
  Kohevust andev juuksesprei. Juuksed jäävad pehmed ja loomulikult kohevad. Kaitseb juukseid föönikuumuse ja UV-kiirguse eest. Sobib igas pikkuses juustele, mis vajavad kohevust.
  Kolm-ühes viimistlusvahend. Tihedus, tekstuur ja energiasüst! Annab ka kõige jõuetumatele juustele elujõu ja volüümi. Hoiab soengu kontrolli all, andes samas juustele hoiaku ja liikuvuse. Kaitseb kuumusest tulenevate kahjustuste eest, niisutab, lisab läiget, kohevust ja tekstuuri.

Autor: Pille Sinilaht, salon+ Kvartali salongi vanemstilist
Fotod: JOICO

Artikkel ilmus 2017. aasta märtsis Kvartali keskuse ajakirjas Hõrgutav, Võrgutav.

x
Kinke- ja kliendikaardid
OUTLET
Kinke- ja kliendikaardid
OUTLET
Kinke- ja kliendikaardid
OUTLET
Kinke- ja kliendikaardid
Juuksevärvid, -toonijad
Juuksehooldus
Juuksevärvid, -toonijad
MASHA and THE BEAR
OUTLET
Näo- ja kehahooldus
Tarvikud
RICH HAIR CARE
Juuksehooldus
Juuksehooldus
TANGLE ANGEL
Juuksevärvid, -toonijad
Tarvikud
Juuksevärvid, -toonijad
Salongid
Teenused
Blogi