Salon+

Kas silikoonid juuksehoolduses on head või halvad?

24. aprill 2020
Mis on silikoonid?

Silikoonid on mineraalid,  mida tavaliselt kasutatakse juuksehooldustoodetes. Need annavad juustele sileduse ja läike, aitavad kahususe vastu ning annavad juustele luksusliku ja niisutatud tunde. Silikoone saab ära tunda otsides sõna lõppu “cone”. Juuksehoolduses kasutatakse silikoone peamiselt niisutatuse ning läike saamiseks. 

Juuksehoolduses on silikoonidel palju positiivseid efekte. Silikoonid aitavad kuivadel ja kahjustatud juustel näida tervetena, kuna niisutavad ja siluvad lõhenenud juukseotsi ning vähendavad kahusust juustes. Silikoon annab juustele sileduse, mistõttu ei ole märjad juuksed pusas ning on kergemini kammitavad. Mõned silikoonid jätavad juustele õrna kihi, mis muudab juuksed siledamaks, samuti aitab silikoon anda õhukestele juustele mahtu ning juuksed näivad seetõttu täidlasemad. 

Kõik silikoonid ei ole kohe kindlasti halvad ning paljudel neist avaldavad hoopis positiivset mõju juustele.Vees lahustuvad silikoonid on juustelt kergesti eemaldatavad, kuid pool lahustuvad ja mittelahustuvad silikoonid on eemaldatavad vaid sügavpuhastava šampooni abil. 

Vees lahustuv silikoonid:

Cyclomethicone on kõige sagedamini kasutatav silikoon juuksehooldustoodetes, kuna on odavama hinnaklassiga ning ei ladestu juustele. samuti on populaarne Dimethicone copolyol, mis on veidi kallima hinnaklassiga.

Bis-aminopropyl dimethicone ning amodimethicone (vees lahustuv kui tootes on ka Trideceth-12 ja Cetrimonum Chloride) on väga sarnased modifitseeritud silikoonid, mille spetsiaalsed omadused teevad neist märkimisväärsed niisutajad ning pehmendajad. Nad niisutavad kahjustatud juuste pindu, vähendavad juuksetooni tuhmumist, annavad juuksekiule kaitsekihi ning on peamiselt koostisosaks juuksepalsamis. Kuna need silikoonid annavad juustele kaitsekihi vajavad juuksed naturaalsesse staadiumisse naasmiseks sügavpuhastava šampooni abi. 

Vees mittelahustuvad silikoonid on:

Demethicone, Cyclomethicone, Amodimethicone, Pheryl Trimethicone, Ceteraryl Methicone, Dimethiconol, Stearyl Dimethicone. Mittelahustuvate silikoonide pahupooleks on juukse pinnale ladestumine. Kõikide vees mitte lahustuvate silikoonide eemaldamiseks juukstelt saab kasutada sügavpuhastava toimega šampooni. Soovituslik on sügavpuhastavat šampooni kasutada maksimaalselt kord nädalas. 

Meie salon+ e-poes ning salongides müüdavad juuksehooldustooted sisaldavad vees lahustuvaid silikoone ning tooted on parabeenide ja sulfaadivabad. Täpsemat toodete koostist saate lugeda e-poes alajaotuse "koostis" alt ning tootepakenditelt. 
x
Kinke- ja kliendikaardid
OUTLET
Kinke- ja kliendikaardid
OUTLET
Kinke- ja kliendikaardid
OUTLET
Kinke- ja kliendikaardid
ALTERNA MY HAIR MY CANVAS
HH SIMONSEN
Juuksevärvid, -toonijad
Juuksehooldus
Juuksevärvid, -toonijad
MASHA and THE BEAR
OUTLET
Näo- ja kehahooldus
Näo- ja kehahooldus
RICH HAIR CARE
Juuksehooldus
TANGLE ANGEL
Juuksevärvid, -toonijad
Tarvikud
TIGI CATWALK
TIGI S-FACTOR
Juuksehooldus
Juuksevärvid, -toonijad
Salongid
Teenused
Soodustused
Blogi